Jak vybrat nejlepší silniční pláště

Existuje mnoho typů silničních plášťů. Každý je vybaven řadou prvků a technologií za různé ceny. Poskytneme vám vyčerpávající informace, abychom vám pomohli zvolit ideální silniční pláště pro váš typ jízdy, ať už jezdíte pro radost nebo soupeříte o místo na pódiu.

Jaké typy silničních plášťů existují?

Většina kol je osazena plášti s dušemi, které se hustí vzduchem. Pro většinu jezdců představují nejlepší typ při výběru náhradních plášťů. Některé výkonnostní pláště jsou připraveny na bezdušové nastavení. Mohou se tedy pro vyšší výkon používat i bez duší u kol, která umožňují použití tmelu. Dále existují galuskové pláště, které mají duši všitou do pláště a které většinou používají profesionální silniční závodníci.

Pláště s dušemi

Silniční pláště s dušemi patří k nejběžnějším. Upevňují se na standardní ráfek a používají duši, která se hustí vzduchem.

Bezdušové pláště

Bezdušové silniční pláště jsou variantou standardních plášťů s dušemi, které odstraňují potřebu použití duše. V podstatě eliminují defekty, neboť duši nahrazuje tekutý tmel, který okamžitě utěsní malé řezy a díry.

Viac informácií

Galuskové pláště

Galuskové silniční pláště jsou kompatibilní pouze s galuskovými koly, neboť duše a plášť zde tvoří jeden celek. Na kolo se lepí speciálním lepidlem. Galuskové pláště se obecně používají při špičkových závodech.

Velikost silničních plášťů

Prostor pro silniční pláště

Široké silniční pláště jsou přilnavější a lze je hustit na nižší tlak pro hladší jízdu na drsných silnicích. Ideální rozhodnutí učiníte jen tehdy, když vyzkoušíte několik možností. Je dobré zvážit i to, že ne všechny pláště lze použít na všech kolech. Je důležité zkontrolovat, že kolem celého kola a pláště je dost místa na všechny díly rámu a přední vidlice. Šířka ráfku může rovněž ovlivnit šířku pláště. Přestože je u plášťů uvedena šířka 28 mm, neznamená to, že budou mít takovouto šířku na každém ráfku.

Pokyny k huštění silničních plášťů

Doporučené rozpětí tlaků silničních plášťů je vytištěno na bočnicích. Objem vzduchu v plášti zásadně ovlivňuje výkon. Příliš vysoký tlak negativně ovlivní trakci a příliš nízký zase podporu pláště. Nejlepší výkon plášťů zajistíte jejich nahuštěním na doporučený tlak.

Rozhodnete-li se pro širší pláště, nezapomeňte tlak upravit. Řiďte se svým pocitem, ale pamatujte, že široké pláště jsou objemnější a podávají lepší výkon, když je v nich o něco nižší tlak než v užších pláštích.

Tabulka s doporučenými tlaky plášťů

Průvodce vzorky silničních plášťů Bontrager

Řada R

Řada závodních plášťů zaměřených na výkon, odolnost a rychlost, které obstojí nárokům každodenních jízd.

Řada AW

Jedinečně přilnavé pláště za mokra i sucha jsou ideální k jízdě po silnici plné sutin.

Řada T

Řada silných a odolných plášťů se zapuštěným vzorkem na různé typy jízd v nestálém počasí se vzorkem s dlouhou životností na trénink, vyjížďky i rekreační jízdy.

Anatómia bicyklovej pneumatiky

Hoci pneumatiky môžu pôsobiť ako jednoduché gumené predmety, v skutočnosti sú to super zložité technologické zázraky! Sú vyrobené zo špeciálneho plášťa, gumených zmesí, dezénov behúňa a dokonca zahŕňajú technológie na ochranu proti prepichnutiu. A to všetko spolu vám zabezpečí úžasný zážitok z jazdy.

Ďalšie informácie o častiach bicyklovej pneumatiky

Technologie silničních plášťů Bontrager

Ochrana proti defektům Hard-Case Lite

Nejlehčí řada s pásem přímo pod vzorkem, který zabraňuje proniknutí střepů, trnů a dalších předmětů na trase do vzorku a propíchnutí duše.

Ochrana proti defektům Hard-Case

Třístranná lehká ochrana proti defektům v podobě vylepšené vrstvy pod vzorkem Hard-Case Lite, další vrstvy mezi patkami chránící proti proříznutí a bočnice chránící proti přiskřípnutí v důsledku překážek jako např. výmolů.

Pryžová směs TR-Speed

Originální pryžová směs, která je rychlejší jak v laboratoři, tak na různých površích silnic.

Stavaný pre vás

Spoločnosť Bontrager sa pýši výrobou kvalitných, inovatívnych komponentov a premysleným príslušenstvom s nekompromisným zameraním na samotného cyklistu. Bez ohľadu na to, či hľadáte náhradný diel, vylepšené komponenty alebo novú súpravu kolies, každý produkt Bontrager je skonštruovaný tak, aby vaša ďalšia jazda bola lepšia ako tá predchádzajúca.

Buďte si istí svojím rozhodnutím

Ak z nejakého dôvodu nie ste spokojní s nákupom náhradných dielov Bontrager, vráťte položku spolu s pôvodným potvrdením o predaji na pôvodné miesto nákupu do 30 dní za účelom výmeny alebo vrátenia peňazí. Berte to ako 30-dňovú skúšobnú jazdu.

Viac informácií

Súvisiace články

30-dňová záruka

Jazdite na ňom a zamilujte si ho, inak si ho vezmeme späť.

Viac informácií

Základy údržby pneumatík

Rýchlokurz o pneumatikách Všetko, čo potrebujete vedieť, kým sa vydáte na cestu.

Viac informácií