Ochrana před podvodnými webovými stránkami

Jak zjistit, že opravdu kupujete značku Trek

Růst oblíbenosti prodeje přes internet je provázen i nárůstem počtu falešných webů, které inzerují zboží, o nějž máte zájem, za velmi nízké ceny. Tyto webové stránky od lidí lákají peníze podvodným způsobem. Bezpečnost našich zákazníků je pro nás stejně důležitá jako integrita našich produktů a naší značky. Výrobky Trek a Bontrager jsou prodávány výhradně společností Trek a jejími autorizovanými prodejci.

Na co si dát pozor:

Cena je neskutečně nízká

Jestliže reklama tvrdí, že vybrané kolo nyní můžete zakoupit se 70%-90% slevou, je to lež. Na reklamu neklikejte. Neposkytujte peníze ani osobní údaje.

Kontaktní údaje jsou podezřelé

Společnost Trek i naši prodejci dodržují vysoké standardy v oblasti péče o zákazníky. Nemůžete-li se spojit s osobou, od níž zboží kupujete, ustupte od nákupu.

Stránky jsou relativně nové.

Když zadáte adresu webu na archive.org, zjistíte, jak dlouho tento web existuje. Jsou-li stránky nové a nabízejí výrazné slevy, nekupujte si od nich žádné zboží.

Webová stránka vás nevyzve, abyste si zvolili prodejce.

Všechny stávající modely kol Trek objednané online musí být zaslány autorizovanému prodejci Trek, který je sestaví. Nejste-li vyzváni, abyste si zvolili prodejce, k němuž bude kolo zasláno, zboží nekupujte. Dřívější modely kol Trek lze zaslat přímo spotřebitelům, ale pouze prostřednictvím webových stránek autorizovaných prodejců anebo BikeExchange.com.

Co zkontrolovat:

Zkontrolujte spolehlivost webových stránek online.

Zkontrolujte spolehlivost webových stránek online nástrojem jako například ScamDoc.

Zatelefonujte anebo zašlete e-mail místnímu prodejci Trek.

Před zakoupením zboží online kontaktujte místní cykloprodejnu, abyste si ověřili dané webové stránky. Vyhledat prodejce.

Kontaktujte oddělení služeb zákazníkům Trek.

Navštivte naši stránku Kontaktujte nás, kde naleznete informace, jak se spojit přímo s námi.

Domníváte-li se, že jste se stali obětí podvodného webu

Domníváte-li se, že jste poskytli osobní údaje podvodnému webu, nahlaste tuto skutečnost své bance. Jestliže jste poskytli údaje či finanční částku podvodným stránkám, společnost Trek vám v tomto případě nedokáže pomoct. Společnost Trek ani její prodejci nesnižují ceny svého zboží podle jiných prodejců.