Jak čistit cyklistickou přilbu

Díky řádné péči o přilbu a její čištění může přilba neustále vypadat jako nová a řádně splňovat svůj účel. Nic na tom není. Ukážeme vám, jak na to, a podělíme se o pár rad, jak udržet přilbu ve špičkovém stavu.

Jak řádně vyčistit cyklistickou přilbu


Je to hračka. Přilbu zlehka omyjete mýdlovou vodou. Stačí v umyvadle nebo ve vaně. Někteří jezdci si prý přilbu berou s sebou do sprchy.

Praní výstelek přileb


Doporučujeme prát výstelky v ruce ve studené mýdlové vodě. Výstelky lze prát v pračce na jemný program za studena. Je však možné, že se začnou od sebe oddělovat. Nesušte výstelky v sušičce. Nechte je uschnout na vzduchu. Jsou-li příliš poškozené, vyměňte je za nové.

Praní popruhů přileb


Navlhčete popruhy v jemné mýdlové vodě. Zlehka je třete, abyste je vyčistili. Světlé popruhy budete muset třít trochu vydatněji, neboť je na nich špína a pot víc vidět.

Rady, jak zaručit dlouhou životnost cyklistickým přilbám


Skladujete přilbu na chladném a suchém místě mimo sluneční světlo. Chraňte přilbu před vysokými teplotami, například v autě za slunečného dne. Nadměrná teplota může poškodit vložku nebo skořepinu nebo může dojít k oddělení těchto dílů.

Nepoužívejte chemikálie. Ropa a ropné výrobky, čisticí prostředky, barvy, lepidla a podobné látky mohou přilbu poškodit způsobem, který není uživateli zřejmý, a zrušit tak její účinnost. Vztahuje se to i na repelenty obsahující látku DEET.

Nejlepší cyklistické přilby

Vybírat v příslušenství k přilbám

Články související s cyklistickými přilbami

Slovakia
You’re looking at the Slovakia Trek Bicycle website. Don’t worry. We’ve all taken a wrong turn before. View your country/region's Trek Bicycle website here.