Vybavení a oblečení s obsahem recyklovaného materiálu

Snažíme se plnit roli uvědomělé globální firmy a odklánět odpad ze skládek a oceánů a snižovat naši uhlíkovou stopu. Proto jsme do produktů Trek a Bontrager začali přidávat víc recyklovaných materiálů.

Všechny zde uvedené produkty nějaký recyklovaný materiál obsahují. Navíc při jejich výrobě používáme i postupy šetrnější k životnímu prostředí. Znamená to pro nás významný posun v oblasti udržitelnosti. A ze všeho nejlepší na tom je, že to je jen začátek.

Recyklace plastů

Spolupracujeme s organizacemi jako Bureo a Plastiq, které zpracovávají plastový odpad, jenž by mohl skončit v oceánu, a přetváří ho na užitečnou surovinu. Jedná se o komplexní proces, na jehož začátku je plastový odpad a na konci granulát, z něhož pak vstřikováním vyrábíme například naše košíky na láhev Bat Cage nebo jádra gripů Bontrager XR Trail.

Jak to funguje

Naši partneři sbírají plastový odpad, který by mohl skončit v oceánu. Jedná se o staré rybářské sítě, lana a další tuhé plasty. Odpad se pak rozemele na malé plastové částečky, které lze po zahřátí vstřikovat do forem a vyrábět věci pro každodenní cyklistické použití.

Recyklace textilu

Textilní odpad z výroby a řezání využíváme v kraťasech Trek. Dresy Trek navíc obsahují přízi vyrobenou z plastového granulátu připraveného z vyhozených plastových lahví.

Jak to funguje

Na začátku jsou vyhozené plastové lahve, z nichž vyrobíme plastový granulát, z granulátu přízi a z příze nakonec materiál pro dresy Trek.

Dresy Trek obsahují materiál vyrobený z recyklovaných plastových lahví.*

Dres RSL

Na výrobu tohoto lehkého prémiového dresu se špičkovými vlastnostmi jsme použili materiál z 12 recyklovaných plastových lahví.*

Vybírat v nabídce

Dres Circuit

Na výrobu našeho nejvšestrannějšího stylového dresu Circuit jsme použili materiál z 13 recyklovaných plastových lahví.*

Dres Solstice

V dresu Solstice znovu ožilo neuvěřitelných 28 recyklovaných plastových lahví. Ocení ho zejména ti, kteří mají pohodlí na prvním místě.

*Při výpočtech jsme vycházeli z průměrné půllitrové PET lahve.

Recyklace gumy

Zpracováváme i gumové zbytky z více či méně opotřebovaných duší a také z našich produktů, které neprojdou testováním. Vzniká tak recyklovaná guma, kterou přidáváme k nové a která pak tvoří 5–8 % objemu našich standardních duší.

Oblečenie na cestný bicykel, ktoré obsahuje recyklované materiály

Oblečenie na horský bicykel, ktoré obsahuje recyklované materiály

Plášte s obsahom recyklovaných materiálov

Gripy a pásky s obsahom recyklovaných materiálov

Držiaky s obsahom recyklovaných materiálov

Slovakia
You’re looking at the Slovakia Trek Bicycle website. Don’t worry. We’ve all taken a wrong turn before. View your country/region's Trek Bicycle website here.