Horská kola

Chcete vyrazit na traily, ale nevíte, kde začít? V terénu lze jezdit různým způsobem. My vám pomůžeme vybrat to správné MTB kolo odpovídající vašemu stylu jízdy a místům, kam hodláte vyrazit.

XC horská kola

Top Fuel

Top Fuel je celoodpružený XC stroj, který rychle zvládá flow traily a vyřádí se při sjezdech technicky náročných tras.

Supercaliber

Díky jedinečnému tlumicímu prvku IsoStrut je toto karbonové kolo určené na závody mistrovství světa rychlé, lehké a vyrovnané.

Procaliber

Toto karbonové XC kolo kombinuje účinnost hardtailu s pohodlím prvku IsoSpeed tlumícího nerovnosti povrchu při bleskově rychlých závodech.

X-Caliber

Náš výchozí model XC závodního kola poskytuje rychlost, účinnost a rychlou ovladatelnost na singletracku.

Marlin

Marlin je určen na dobrodružství v každém terénu od poznávání singletracků po městskou džungli.

Trailová horská kola

Slash

Kolo s vysokým zdvihem do každého terénu určené na závodění na drsných enduro trasách a parádní zábavu na drsném povrchu.

Remedy

Tenhle stroj osazený hbitými 27,5palcovými koly je parádní na skoky, řezání zatáček a jakékoli řádění.

Fuel EX

MTB stroj do každého terénu. Je rychlý, schopný a zaručí vám zábavu, ať už jste kdekoli. Není divu, že je to naše nejoblíbenější trailové kolo.

Roscoe

Tento hardtail prináša vďaka širším, priľnavým pneumatikám a vidlici s dlhším zdvihom zábavu na trati.

Horská elektrokola

Powerfly

Powerfly je všestranné a výkonné horské elektrokolo, se kterým můžete prozkoumávat víc terénu.

Powerfly Equipped

Powerfly Equipped určený na traily a dojíždění je osazen příslušenstvím k okamžité jízdě.

Rail

Ambiciózní trailové elektrokolo s dostatečným zdvihem a osvědčenou technologií na zvládání drsného terénu.

E-Caliber

Naše nejlehčí celoodpružené horské elektrokolo nabízí ideální kombinaci odpružení a výkonu na dlouhé a rychlé XC jízdy.

Fuel EXe

Bicykel Fuel EXe ponúka tú správnu mieru tichej asistencie vtedy, keď ju potrebujete, a vypne sa, keď ju nepotrebujete.

Fatbiky

Farley

Široké pláště kola Farley si hravě poradí se vším od písečných dun po sněhové závěje.

Sjezdová horská kola

Session

S tímto světovým šampionem vždy zajedete při sjezdu nejvyšších hor nejlepší čas.

Ticket

Pro ty, kteří tráví většinu času ve vzduchu pilováním skoků, salt a dalších parádních kousků, které překonávají zemskou přitažlivost.

Už jste se rozhodli, jaké jízdě se chcete věnovat. My vám teď pomůžeme zvolit potřebné kolo. K nejběžnějším typům patří trailová a XC kola. Oba typy mohou být celoodpružené s předním a zadním tlumičem, nebo hardtaily bez zadního tlumiče.

Celoodpružená horská kola

Tato kola mají přední i zadní tlumič. Jsou tak pohodlnější a ovladatelnější v drsném terénu. Zadní odpružení pomáhá držet stopu zadního kola a výsledkem je lepší trakce. Zadní tlumič a jeho upínací prvky však zvyšují hmotnost kola. Pohyb způsobený tlumičem dále snižuje účinnost šlapání, zejména při sprintech a hladkých stoupáních. Více pohybujících se dílů zvyšuje nároky na údržbu.

Vybírat v celoodpružených horských kolech

MTB hardtaily

Tato kola mají většinou přední odpružení, ale nemají zadní tlumič. Jsou tak lehčí a snadno se na nich provádí údržba. Dále jsou rychlejší, zejména pak při sprintech a hladších stoupáních. Nemají ale zadní tlumič a hůř se ovládají na drsném terénu. Při náročném stoupání snáze ztrácejí trakci. Právě proto jsou trailové hardtaily Trek vybaveny širšími plášti pro lepší přilnavost.

Zobrazit MTB hardtaily

Existují čistě dámská MTB kola?

Každý jezdec si zaslouží kolo, které mu padne a které mu poskytne dobrý pocit z jízdy bez ohledu na pohlaví, tělesnou konstrukci, styl jízdy či úroveň zkušeností. Většina našich kol je vhodná pro všechna pohlaví. Nabízíme tak víc modelů ve více velikostech a barvách pro každého jezdce. Proto namísto volby kola určeného pro ženy doporučujeme začít u výběru specifického typu kola (XC, trailové atd.).

Další informace o dámských MTB kolech

A co MTB elektrokola?

Horská elektrokola zvyšují díky malému elektrickému motoru váš výkon. Opíráte se do pedálů jako na ostatních kolech, ale můžete na nich dojet dál a prozkoumat víc míst ve srovnání s běžným kolem. Ať už jezdíte XC nebo na trailech, s kolem e-MTB si užijete ještě více toho, co máte na horské cyklistice rádi.

Vybírat v MTB elektrokolech

Kterou velikost MTB kola zvolit?

Všichni lidé nejsou stejní, a proto nabízíme MTB kola v různých velikostech. Vyrábíme kola pro malé i velké lidi a ty středně vysoké. Vyberte si správnou velikost MTB kola odpovídající vaší výšce a získáte maximální pohodlí a co nejvíc zábavy.

Zobrazit průvodce velikostmi

Jak velká kola si mám pořídit?

Otázka velikosti kol na stroje MTB se může zdát složitá. Nic na tom ale není. Většina našich XC a trailových strojů je osazena 29palcovými koly, která jsou rychlejší a snáze zdolávají překážky. Nejmenší velikosti u některých modelů mají 27,5palcová kola, která menším jezdcům lépe padnou a nabízejí lepší ovladatelnost. Menší kola jsou hbitější a ovladatelnější, a proto jimi osazujeme i model Remedy, naše trailové kolo určené pro zábavnou jízdu a radost ze skoků.

Další informace o velikosti kol

Kam vyrazit?

Podívejte se, jak nalézt místní traily, lidi, s kterými jezdit, a seznamte se s pravidly jízdy na trailech.

Místa, kam vyrazit

Vybírat v MTB výbavě a příslušenství