Jak napumpovat pláště

Správný tlak v pláštích výrazně ovlivní kvalitu jízdy. Máte-li správně nahuštěné pláště, bude jízda pohodlnější a zlepší se přilnavost i ovladatelnost. Avšak příliš nízký tlak zvyšuje riziko přiskřípnutí i valivý odpor a vede k rychlému opotřebení plášťů. Příliš vysoký tlak způsobuje kodrcání a snižuje trakci. Chceme vám maximálně usnadnit postup huštění plášťů. V níže uvedeném videu se dozvíte, jak správně hustit pláště.

Nejprodávanější pumpy

Podrobné pokyny

Než se do toho pustíte, chtěli bychom vás upozornit na to, že se jedná o opravdu špinavou práci. Tak si svlékněte slavnostní oblečení, nasaďte si rukavice a dejte se do toho.

1. Zjistěte hodnotu tlaku doporučeného pro vaše pláště. Všechny pláště Bontrager mají na bočnici uvedeny doporučované hodnoty.

2. Zkontrolujte, zda je pumpa kompatibilní s typem ventilků na pláštích. Všechny pláště jsou opatřeny buď ventilky Schrader anebo Presta a většina pump Bontrager je kompatibilní s oběma typy. Není-li vaše pumpa kompatibilní, můžete si u místního prodejce kol zakoupit adaptér.

3. Jsou-li vaše ventilky opatřeny víčkem, nejdříve ho sejměte.

4. Máte-li ventilky Schrader, začněte s huštěním.

5. Máte-li ventilek Presta, odšroubujte konec, abyste ho mohli otevřít. Stisknutím kuželu ventilku směrem dovnitř zjistíte, zda je dostatečně uvolněný. Pokud vychází vzduch, můžete začít.

6. Zajistěte pumpu na ventilku stisknutím hlavy ventilku směrem dolů, co nejvíce to půjde. Poté hlavu zajistěte v poloze zvednutím páčky.

7. Zahýbejte hlavou. Když se ventilek v ní pohybuje, není dostatečně zajištěna a musíte na ni ještě přitlačit.

8. Když je pumpa řádně nasazená, můžete začít s pumpováním. Uslyšíte-li, jak z pumpičky uniká vzduch, hlava není na ventilku dostatečně zajištěná. Opakujte krok 7 a zkuste to znovu.

9. Při pumpování sledujte tlakoměr. Jakmile dosáhnete hodnotu, která je uvedená na boční straně pláště, ukončete pumpování.

10 Uvolněte pumpu zamáčknutím páčky dolů a rychle hlavu sejměte z ventilku. Pokud máte ventilek Presta, nezapomeňte ho zavřít.

11. Zajistěte pumpu na ventilku stisknutím hlavy ventilku směrem dolů, co nejvíce to půjde. Poté hlavu zajistěte v poloze zvednutím páčky.

Nyní máte základy v malíčku, proto si nezapomeňte před každou jízdou zkontrolovat tlak. Jemně na plášť zatlačte rukou nebo tlak změřte pomocí tlakoměru. Je také dobré mít pro případ potřeby při každé jízdě bombičku CO2 v kapse dresu nebo na kole.

Slovakia
You’re looking at the Slovakia Trek Bicycle website. Don’t worry. We’ve all taken a wrong turn before. View your country/region's Trek Bicycle website here.