Gripy, které chrání moře před plasty

Celosvětový problém plastového odpadu v mořích

Každý rok skončí pět milionů tun tohoto odpadu v oceánech, kde ničí ekosystémy a pustoší mořský život.

To musíme změnit.

Podle našeho partnera, společnosti Plastix, je řešením masivní přechod na oběhové hospodářství, v němž se vyprodukovaný plast nestává odpadem.

Plastix se snaží plasty mířící do moře shromažďovat a přeměňovat na surovinu, ze které lze vyrobit další věci, třeba některé nezbytné součásti cyklistické výbavy.

Gripy Bontrager s jádrem z recyklovaného plastu

Díky naší spolupráci se společností Plastix jsme prostřednictvím gripů Bontrager XR Trail, SE Elite a XR Endurance vdechli nový život plastům, které by jinak skončily v moři. Celkem 85 % jádra každého gripu je vyrobeno z recyklovaného materiálu, který pochází z vyřazených rybářských sítí, lan a použitých pevných plastů.

Gripy SE Elite z recyklovaného materiálu

Recyklované gripy jsou zamykací a mají jedinečný vzorek a vysoký profil pro větší pohodlí a lepší ovladatelnost na technických úsecích.

Chyťte ekologickou příležitost za pačesy

Nesmírně nás těší naše pokračující spolupráce se společností Plastix na výrobě recyklovaných gripů Bontrager XR Trail, SE Elite a XR Endurance, protože díky ní skončí v oceánech méně plastu. Avšak tím to nekončí. Rovněž jsme se zavázali rozšířit náš sortiment udržitelnějšího cyklistického příslušenství a pokračovat ve vytváření dalších produktových řad vyrobených z recyklovaných materiálů. Toto je součástí našeho plánu udržitelnosti a je to náš závazek vůči vám a celé planetě.

Slovakia
You’re looking at the Slovakia Trek Bicycle website. Don’t worry. We’ve all taken a wrong turn before. View your country/region's Trek Bicycle website here.