Vše o cyklistických tretrách

Výběr správných cyklistických treter nemusí být snadný, ať jste zkušený jezdec nebo teprve začínáte. Stejně jako v případě kol existuje několik typů cyklistické obuvi. Každý je vybaven řadou funkcí a technologií za různé ceny. Poskytneme vám všechny potřebné informace, abyste si mohli správně vybrat. Zmíníme přínos použití cyklistických treter, návod použití nášlapných treter, jaké pedály jsou zapotřebí a jak o obuv pečovat.

Čo sú cyklistické tretry?

Cyklistická obuv je prakticky akákoľvek obuv, ktorú používate pri jazde na bicykli. Takmer každý na začiatku jazdí v teniskách. Ak však preferujete dlhšie jazdy alebo trénujete na cyklistické podujatia, určite sa poobzerajte po špecializovaných cyklistických tretrách.

Špecializované cyklistické tretry vám zaručia lepší komfort a umožnia vám podávať lepšie výkony. Poznáme dva základné typy cyklistických tretier: tretry na ploché pedále, ktoré majú rovnako ako tenisky plochú podrážku, ale vyznačujú sa aj niektorými špecifickými cyklistickými prvkami, a nášľapné tretry, ktoré sa zacvakávajú priamo do pedálov. Existuje množstvo druhov tretier s plochou podrážkou a nášľapných tretier pre rôzne typy jazdy vrátane cestnej cyklistiky, horskej cyklistiky alebo indoorovej cyklistiky.

Aké typy cyklistických tretier existujú?

Proč používat cyklistické tretry? Jaký to má přínos?

Cyklistická obuv nabízí řadu předností. Obecně lze říct, že se v ní budete cítit pohodlněji a zajistí vám lepší jízdu než běžné boty, jako jsou např. tenisky. Týká se to treter na ploché pedály i těch nášlapných.

Lepší přenos energie, méně zbytečné námahy

Přenos energie představuje množství energie vyprodukované nohama, která je pak přenesena do každého šlápnutí a přeměněna v pohyb vpřed. Cyklistické tretry mají oproti měkké sportovní obuvi tužší podrážky, což jim umožňuje lépe přenášet energii z vašich nohou do kola. Tím vynaložíte méně úsilí a méně se unavíte.

Vyšší pohodlí

Zdánlivě to nedává smysl, ale pořádně tuhé tretry poskytují nohám při delší jízdě lepší podporu, zejména v kombinaci s vhodnými vložkami. Příliš pružné boty jsou při delší jízdě nepohodlné, neboť se nohy obtáčejí a pruží na pedálech, což vede k tvoření bolestivých míst a plýtvání energií.

Lepší integrace s pedály

Ať jezdíte na platformách, bezklipsnových pedálech nebo na platformách s klipsnami, správné tretry vám pomohou udržet lepší kontakt a spojení s pedály, což vede k jistější, zábavnější a pohodlnější jízdě.

Potřebné informace o cyklistických tretrách

Níže uvedené zdroje vám pomohou s výběrem cyklistických treter, abyste si mohli užívat zábavu, kterou jízda na kole nabízí. Pokud nenajdete všechny potřebné informace, navštivte místního prodejce Trek, kde vám s výběrem osobně pomohou.

Vyhledat prodejnu kol

Nejprodávanější halové cyklistické tretry

Vybírat podle kategorie

Slovakia
You’re looking at the Slovakia Trek Bicycle website. Don’t worry. We’ve all taken a wrong turn before. View your country/region's Trek Bicycle website here.