A casually-dressed man and woman riding down a paved bike path next to a large building and flowers.

Krosová kola se hodí k různým účelům, například pro zlepšování kondice, dojíždění, dobrodružství, volný čas a mnohem více. Jsou pohodlná a zaručují příjemnou jízdu. Nevíte-li, jaké kolo zvolit, krosové kolo je tou správnou volbou.

Krosová kola Trek jsou univerzální a lze je použít na různé povrchy, nicméně každý model má určitá specifika. Některé jsou například určeny k rychlé jízdě na asfaltu, zatímco jiné nabízí pohodlí na polních stezkách a trailech. Některé krosové modely Trek jsou elektrické. Tyto jsou označeny symbolem „+“, který následuje za názvem modelu. Tato elektrokola zaručují stejné pohodlí a výkon, a navíc získáte vyšší výkon díky systému podpory šlapání Bosch.

Pro zúžení seznamu možností při výběru krosového kola zvažte dva základní faktory, a to jak a kde budete jezdit.

Použít Vyhledávač kol

Shlédnout „Jak vybrat krosové kolo“

Jestliže jezdíte pro zlepšení kondice...

Funkce jako pevná vidlice a tenčí pláště jsou vhodné pro rychlou jízdu na asfaltu. Modely Trek FX jsou výbornou volbou, protože porostou s vašimi zlepšujícími se dovednostmi. Jsou rychlá a zábavná. Můžete na ně bez problémů nainstalovat příslušenství pro fitness nebo dojíždění jako například cyklocomputer sledující váš výkon, nosič a blatníky.

Pokud chcete jezdit všude...

Zvažte krosové kolo s odpruženou vidlicí, která absorbuje nerovnosti na silnicích, stezkách i trailech. Modely Trek Dual Sport podávají výborný výkon jak na asfaltu, tak na stezkách. Mají pláště s většími výstupky pro lepší trakci a odpružení zaručující větší pohodlí. Navíc na ně můžete nainstalovat příslušenství podle svých potřeb.

Když upřednostňujete pohodlí...

Je pro vás vhodné krosové kolo se vzpřímenější geometrií. Díky pohodlné geometrii Verve a Verve+ lépe uvidíte okolní svět. Tato rekreační krosová kola mají širší pláště pro větší pohodlí a mají i luxusní prvky jako například odpruženou sedlovku a čalouněná sedla.

A man and a woman in athletic apparel ride side by side on a bridge.

Naše nejoblíbenější

Fitness je nejoblíbenější kategorie kol značky Trek a je k tomu důvod. Kola Trek Fitness nabízejí bezkonkurenční flexibilitu. Jsou ideální pro ty, kteří si chtějí zlepšit fyzickou kondici, ale i ty, kteří chtějí jen tak jezdit na kole. Hodí se například do příměstských ulic či pro rychlé dojíždění anebo rodinné výlety.

Rychlá a stabilní

Kola Trek Fitness jsou rychlá, vyrovnají se řadě silničních jízdních kol, avšak jejich ovladatelnost je snadnější a předvídatelnější. Jsou perfektní volbou pro ty, kteří chtějí čas od času držet krok s rychlým davem, ale potřebují něco mnohem univerzálnějšího než jen silniční kolo.

Vyrazte ven

Tělocvična je skvělým místem pro cvičení. Ale venku se nejen skvěle cvičí, ale také baví. Fitness kola vás inspirují k tomu, abyste ke svému zlepšování kondice přidali více sluníčka.

A casually-dressed man and woman riding electric bikes next to palm trees and a body of water.

Luxusní jízda

Jízda na kole by měla být v první řadě pohodlná. Geometrie rámu rekreačních krosových kol umožňuje vzpřímenější posed, čímž ulehčíte svým zádům a ramenům. Vybrané modely mají i rámy pro snadné nasedání a vysedání.

Pohodlné dotykové body

Kontakt s kolem máte jen na třech místech: na řídítkách, sedle a pedálech. U rekreačních krosových kol jsou tyto body velmi pohodlné. Tato krosová kola vážně konkurují pohovce, co se týče pohodlí.

Vozte si zábavu

Extra úchyty usnadňují optimalizaci těchto kol pro daný styl jízdy. Ať jedete na pláž, nakoupit na trh nebo jen tak za zábavou, nainstalujte si nosič, abyste v něm mohli bezpečně a pohodlně převážet náklad.

Dvě kola v jednom

Krosová kola Dual Sport kombinují nejrůznější vlastnosti silničních a horských kol. Díky rychlým a efektivním pneumatikám a rovným řídítkům pro dobrou ovladatelnost můžete snadno jezdit po silnicích i nezpevněných cestách.

Hlavní je pohodlí

Kola Dual Sport kola se vyznačují vysokou účinností šlapání, ale také vychytávkami pro pohodlnou jízdu, díky nimž jezdec nemusí vynakládat takovou námahu. Krosová kola Trek Dual Sport umožňují jízdu ve vzpřímené poloze a jejich gripy, sedla a dotykové body jsou optimalizované pro pohodlnou jízdu i na delší vzdálenosti.

Snadná ovladatelnost

Není překvapující, že patří k těm nejintuitivnějším jízdním kolům na trhu. Jsou ideální pro ty, kteří buď nějakou dobu na kole nejezdili nebo prostě chtějí kolo, na němž se jezdí snadněji.

Two cyclists ride across a bridge, with unfocused foliage in the foreground and a palm tree and houses in the background.

Lepší způsob dopravy

Městská jízdní kola představují ten nejpříjemnější způsob, jak se dostat tam, kam potřebujete. Vyznačují se rychlostí, pohodlím a odolností. Jsou ideální pro jízdu do práce a o víkendu vás budou věrně doprovázet při vašich dobrodružstvích.

Přeprava důležitých položek

Všechna městská a kola na dojíždění Trek jsou vybavena funkcemi, které zajišťují jednoduchou a snadnou instalaci nosičů, brašen nebo jiných doplňků. Zapomeňte na batoh, ten už potřebovat nebudete.

Městské prostředí

Tato elegantní kola jsou navržena tak, aby zvládala městskou džungli, mají například důležité bezpečnostní prvky, jako jsou výkonné kotoučové brzdy. Některé modely mají dokonce integrované příslušenství, jako jsou světla a blatníky.

A man and a woman riding electric bikes on a city street, beside a building with an outdoor seating area.

Dále. Rychleji.

Elektrokola Trek zvyšují výkon jezdce a usnadňují jízdu. Proto budete chtít častěji ven. Elektrické kolo vám umožní zdolat i kopce, z nichž máte obavy, jezdit s rychlejšími přáteli či ve vyšší rychlosti nebo na delší projížďky.

Snadná jízda

Elektrická jízdní kola Trek využívají technologii asistované podpory šlapání, což znamená, že jezdí jako normální kolo, navíc však zvyšují váš výkon. Geometrie rámu a umístění motoru jsou na každém elektrokole Trek optimalizovány, aby zaručily předvídatelný a intuitivní zážitek z jízdy.

Každodenní jízda

Když se projedete na elektrokole, zjistíte, že se jízda může stát součástí vašeho každodenního života. Elektrokola Trek kola mají impozantní rychlost a rozsah a díky užitečným funkcím jsou vhodná pro dlouhé dojíždění. Právě tato kola překlenují propast mezi koly a auty, pokud jde o pohodlnou dopravu.

Two women ride fitness bikes on a gravel path in the woods beside a lake.

Naše první úvahy

Trek jako první velký výrobce kol vyvinul kompletní řadu kol konkrétně navržených pro ženy. Bylo to v roce 2000 a od té doby řadu pro ženy neustále zdokonalujeme. Za každým modelem krosového kola Trek pro ženy stojí léta zkušeností a zaměření právě na ženy.

Čím se liší dámská kola od pánských?

Neliší se pouze barevným provedením. Symbol dámského designu WSD značky Trek označuje produkt, který byl vyroben, otestován a vyvinut s cílem řešit specifické potřeby žen, jež jsme dlouhodobě zkoumali.

Dotykové body WSD

Kromě pedálů se dotýkáte jízdního kola jen ve dvou místech. A když vám tato místa nesedí, prokazujete si medvědí službu. Každé krosové kolo Trek pro ženy má dotykové body navržené speciálně pro ženy, včetně sedla a řídítek.

{{ $t('productCompare.rack') }}

{{ $t('productCompare.startComparison') }}
Slovakia
You’re looking at the Slovakia Trek Bicycle website. Don’t worry. We’ve all taken a wrong turn before. View your country’s Trek Bicycle website here.